Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Obezite Cerrahisi için en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Peki Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar sorusunun yanıtı ve mevcut fiyat çeşitliliği nasıl oluşmaktadır.

Mide küçültme ameliyatı fiyatı

Günümüzde oldukça yaygınlaşan ve cerrahlar tarafından çeşitli merkezlerde uygulanan mide küçültme ameliyatı fiyatları için belirlenmiş çeşitli rakamlar mevcuttur.

Mide küçültme operasyonu fiyatları belirlenirken ameliyatı yapan doktor, ameliyatın yapıldığı hastane, kullanılan malzeme kalitesi gibi çeşitli faktörler etkili olmaktadır.

Tamamen tecrübesiz merkezlerde mide küçültme ameliyatı ücretsiz olarak yapılabilmekte iken, daha az tecrübeli merkezlerde 30.000 – 50.000TL arasında değişen fiyatlar söz konusu olabilmektedir.

Bunun yanında konusunda uzman ve yüksek tecrübeli, ameliyat sonrası takip için ekibi bulunan profesyonel merkezlerde fiyatlar 60.000 – 100.000 TL arasında değişmektedir. Buna ek olarak diyetisyen desteği ve beslenme programları verilmektedir.

Yeni Hayata Yatırım

Tüp Mide Ameliyatı genelde herkesin az çok bildiği riskli bir ameliyattır. Birçoğumuz daha iyi bir ev, araba, eğitim gibi ihtiyaçlarımız için büyük miktarlarda para ödemeyi göze alabiliyoruz. Kararını verdiğimiz mide küçültme ameliyatı belki de hayatımızın en önemli dönüm noktası ve bu ameliyattan sonra sahip olacağımız yeni yaşamın paha biçilemez getirileri olacak. Bu nedenle karar verirken mide küçültme ameliyatı kaç para yada Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar sorularından çok daha önemli ayrıntıların söz konusu olduğu unutulmamalıdır.

Cerrahi Deneyim

Obezite Cerrahisi yapan doktorun sahip olduğu eğitim ve deneyim, kullandığı yöntem, yaptığı ameliyatlarda komplikasyon olmaması yada bu komplikasyonlara müdehale edebilme becerisi, hastalarıyla ameliyat sonrasında iyi iletişim kurabilmesi doktorun kalitesini dolayısıyla da laparoskopik mide küçültme ameliyatı fiyatı artışını beraberinde getirmektedir. İşte mide küçültme ameliyatı fiyatı nasıl bu kadar değişken sorusunun başlıca cerrahi deneyimden kaynaklanmaktadır.

Malzeme Kalitesi Önemli

Ameliyat için kullanılan malzemelerin hastaya özel olması ve bir kez kullanılması ve kaliteli

malzemelerin seçilmesi ile mide küçültme maliyeti etkilenmektedir. Kaliteli malzemeler ve ameliyat sırasında kullanılan aparatların bir kere kullanılması kaçak oluşumunu engelleyen önemli faktörlerdendir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı
Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı

Ameliyat Sonrası Destek

Obezite cerrahisi yapan bazı doktorlar hastalarının daha kalıcı kilo vermesi ve yaşam stilini değiştirebilmesine yardımcı olmak için diyetisyen ve psikolog desteği sağlamakta, bu da fiyatın yükselmesine neden olabilmektedir.

Hayatınız Paradan Daha Önemli

Esasında Tüp mide ameliyatı için karar verirken ameliyat olmak isteyen kişilerin yalnızca fiyata odaklanması hatalı bir değerlendirme olacaktır.  Çünkü doğru ekip seçilerek tek bir operasyonla istenilen sonuca ulaşılabilmektedir. Tercihini yanlış kullanan kişilerde maalesef zaman zaman istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Bu noktada Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar sorusunun aslında çok da önemli olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Fiyattan çok daha önemli olan konular arasında ;

  • obezite cerrahisi üzerine uzmanlaşmış hekim seçimi,
  • ameliyatın yapıldığı hastanenin kalitesi ve otelcilik hizmetleri,
  • ameliyat öncesi ve sonrası doktorla kolay iletişim kurabilme,
  • ameliyat sonrası dönemde meydana gelebilecek her türlü sıkıntıda muhattap bulabilme,
  • kalıcı kilo verimi için diyetisyen ve psikolog desteği

gibi uzun vadeli konular sayılabilir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=UhlA2OxU4hk

Mide küçültme ameliyatını Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren ekibimiz, hem İstanbul hem de İzmir’de hizmet vermektedir. Hastalarımıza ameliyat sonrası süre sınırlaması olmaksızın ücretsiz diyetisyen ve psikolog desteği veriyoruz. Malzeme ve ameliyat ekibi aynı olmak kaydı ile her bütçeye uygun kaliteli hastanelerde ameliyatlarımızı gerçekleştmekteyiz. Siz de dört bin kişiye yaklaşan geniş ailemize katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mide küçültme ameliyatı fiyatı bilgileri için telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.  İletişim bölümünden mail yada numaranızı bırakarak bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Obezite cerrahisi ve Tüp mide ameliyatı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.
Ücretsiz Obezite Cerrahisi kitabımızı indirmek için tıklayınız.

Sağlıkla Kalın..

Op.Dr. Tufan Ergenç

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]