Op. Dr. Tufan Ergenç

Kurucu & Obezite Cerrahı

Dr. Ergenç 2002 yılında tıp fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını almış ve üniversite, özel ve kamu hastanelerinde önemli roller üstlenmiştir. Dr. Ergenç, 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Genel Cerrahi Uzmanlık Programını başarı ile tamamlamış ve Genel Cerrah ünvanını almıştır. Eğitimi süresince obezite cerrahisi alanında çığır açan buluşların bir parçası olmuştur ve uzmanlığını obezite cerrahisi alanında tamamlamıştır.

2009 yılından bu yana Dr. Ergenç, kariyerini ileri laparoskopik ve obezite cerrahisine adamıştır. Tecrübe ve yeteneğiyle, Dr. Ergenç ameliyat sonrası hastaları komplikasyonlara karşı korumak için özel bir teknik kullanmaktadır. Çift dikiş tekniği sayesinde Dr. Ergenç’in hiçbir hastasında ameliyat sonrası komplikasyon gözlemlenmedi. 2016 yılından beri Dr. Ergenç, kurduğu Op. Dr. Tufan Ergenç Obezite Cerrahi Kliniğinde dünyanın dört bir yanından gelen hastalarına tüp mide ameliyatını başarıyla uygulamaktadır.

Dr. Ergenç, 19 yıllık tecrübesiyle bugüne kadar sıfır komplikasyon ve %100 memnun hasta oranı ile binlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiştir.

2021 yılında dünyaca bilinen kurum SRC tarafından metabolik ve bariatrik cerrahi alanında Master Surgeon (Usta Cerrah) ünvanını kazanmıştır. Aynı zamanda dünyaca bilinen Obezite Topluluğunun (The Obesity Society) ve Amerikan Metabolik ve Bariatrik Topluluğunun (American Society for Metabolic & Bariatric Surgery) üyesidir. Dr. Ergenç, hastalarını ekibiyle birlikte kliniğimizde karşılayıp, dünya standartlarında birinci kalite partner hastanemiz Kent Sağlık Grubu’nda kilo verme ameliyatını gerçekleştirmektedir. Hastanemiz ve kliniğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayınız.

Tüp mide ameliyatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için ekibimizle iletişime geçiniz.