Tüp mide ameliyatı fiyatı bilgisi hastane ve kliniğe göre değişebilmektedir. Merak edilen, sıkça araştırılan fiyat konusu hakkında detayları aktaracağız. Tüp mide ameliyatı özel sigortalar tarafından karşılanmamaktadır. Bakıldığı zaman devlet hastanelerinde tüp mide ameliyatı genellikle yapılmamaktadır. Süreçler daha çok özel klinikler ile yürütülmektedir. Başarı oranları ve kilo verme durumları gözetildiğinde oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Dikkat edilmesi gereken konular içerisinde en başta malzemelerin kalitesi gelmektedir. Kurum veya kuruluşta uygun fiyat, düşük fiyat sizi yanıltmasın. Önceliğiniz her zaman iyi hissedeceğiniz, geçmişte yüzlerce hatta binlerce tüp mide ameliyatı yapmış doktorlardan yana olmalıdır. Peki tüp mide ameliyatı 2022 yılında veya daha sonraki süreçlerde ne kadar?

Tüp mide ameliyatı fiyatı

Tüp mide ameliyatı ücretleri ortalama olarak değişmektedir. Bu denli değişken fiyat oluşumunda bir çok neden mevcuttur. Bunların başında cerrahi deneyim gelmektedir. Doktorun başarılı ameliyatları muhakkak araştırılmalıdır.

Özel sektörde pek çok özel hastane ortalama düzeyin altında deneyime sahip cerrahlarla anlaşıp ameliyatı uygun fiyatlara yapmaktadır. Bu durum devlet hastanelerinden bir miktar daha kaliteli hizmet sağlamakta fakat obezite cerrahisi açısından bakıldığında yetersiz kalmaktadır. Çünkü tüp mide ameliyatı fiyatı bir miktar avantajlı olsa da ameliyat sonrası alınan hizmetler bu oranda yetersiz kalmaktadır.

Obezite cerrahisi geçiren bir hasta yakın takip altında olmalı ameliyattan sonra doktoru ve ekibine kolaylıkla ulaşabilmelidir. Örneğin tüp mide ameliyatı fiyatı düşük bir merkezde geçirdiğiniz ameliyatın ellinci gününde yediğiniz bir öğünden sonra yaşadığınız bir sıkıntıda belki de çok basit bir çözüme ulaşmakta zorlanabilirsiniz. Doktorunuza veya diyetisyeninize mutlaka telefon ile ulaşabilmelisiniz çünkü obezite cerrahisinde ameliyat yalnızca bir başlangıçtır. Esas olan takip eden dönemdir ve bu dönem bazı hastalar için zorlayıcı olmaktadır.

Ameliyat güvenliği için ameliyatın yapıldığı hastanenin donanımı ve ameliyatı yapan cerrahın eğitimi en önemli parametrelerdir. Yeterli şartlar sağlandığında obezite cerrahisi oldukça güvenlidir fakat gerekli şartlar sağlanmadığında bir o kadar güvensiz yöntem haline gelebilmektedir.

Tüp mide ameliyatı fiyatları tüm bu parametrelerden etkilenmektedir. Benim tavsiyem çok iyi araştırıp bütçenize en uygun olan sağlıklı şartlarda bu operasyonu yaptırmanız yönünde. Detaylı bilgi almak için Whatsapp’dan yazabilir, iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 0532 013 75 77

Dr. Ergenç, 20 yıllık tecrübesiyle bugüne kadar sıfır komplikasyon ve %100 memnun hasta oranı ile binlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiştir.

2021 yılında dünyaca bilinen kurum SRC tarafından metabolik ve bariatrik cerrahi alanında Master Surgeon (Usta Cerrah) ünvanını kazanmıştır. Aynı zamanda dünyaca bilinen Obezite Topluluğunun (The Obesity Society) ve Amerikan Metabolik ve Bariatrik Topluluğunun (American Society for Metabolic & Bariatric Surgery) üyesidir.
Op. Dr. Tufan ERGENÇ
Latest posts by Op. Dr. Tufan ERGENÇ (see all)
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]