fbpx

 

Operasyon & Takip Programımız

Tüm hastalarımıza sağlıklı (ideal) kilolarına ulaşana kadar birinci sınıf bir hasta deneyimi yaşatırız. Ekibimiz, kliniğimizde uyguladığımız tüp mide ameliyatı ile ilgili hastalarımızın sorularını yanıtlamaktan ve bunun kendileri için doğru seçim olup olmadığına karar vermelerine yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Tüp mide ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen web sitemizdeki tüp mide ameliyatı sayfamızı ziyaret edin

Tüp mide ameliyatını sadece kriterlere uygun hastalara uyguluyoruz. Hastanın bu ameliyata uygun olması için:

18-65 yaş arasında olmalıdır (Hastanın durumuna ve ek hastalıklarına göre değişebilir)

Uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmamalıdır

Ameliyat sonrası riskleri anlamak için gerekli zihinsel sağlığa sahip olmalıdır ve ekibimiz tarafından hazırlanan takip programına birebir uymayı kabul etmelidir

Ameliyat sonrası 12 ay içinde hamile kalmayı planlamamalıdır

Endokrinolojik (hormosal) hastalıkları bulunmamalıdır

Vücut kitle indeksi 35’in üzerinde olmalıdır veya vücut kitle indeksi 30-35 arasında ise ek hastalıkları eşlik ediyor olmalıdır (yüksek tansiyon, şeker hastalığı, uyku apnesi, eklem rahatsızlıkları, reflü hastalığı vb.)

Vücut Kitle İndeksinizi Burada Hesaplayabilirsiniz

Your BMI is

Kliniğimizde ameliyat olmayı tercih ederseniz size sunacaklarımız:

Hastalarımızı havaalanında karşılıyor ve merkez kliniğimiz ve Dr. Ergenç’in ameliyatı gerçekleştirdiği Kent Hastanesi arasında gerekli tüm ulaşımı sağlıyoruz. Hastalarımız, ameliyattan önce kliniğimizde Dr. Ergenç ve ekibiyle görüşerek tüp mide ameliyatı hakkında tüm soruları cevaplanır ve operasyon detaylarıyla anlatılır. Deneyimli diyetisyenlerimiz, ameliyat sonrası süreç için beslenme planı ve yeni diyet gereksinimlerini açıklamak için hastalarımızla buluşur. Diyetisyenlerimiz ilk ay için kişiye özel ve detaylı bir diyet planı verir ve sonrasında hastanın bireysel ihtiyaçlarına, sağlık durumuna ve hedeflerine göre planı düzenli olarak günceller.

Dr. Ergenç, ameliyatı İzmir’de bulunan ortak hastanemiz Kent Sağlık Grubu’nun Kent Hastanesi’nde gerçekleştirmektedir. Kent Hastanesi, 2004’ten beri hizmet veren ve dünyanın her yerinden hastalara birinci sınıf tedavi sunan özel bir sağlık kuruluşudur. Kent Hastanesi, sunduğu çeşitli hizmetler ile Avrupa’nın önde gelen sağlık kuruluşlarından biridir ve 2006 yılından bu yana dünyaca bilinen JCI (Joint Commission International) üyesi bir kuruluştur. Hasta ve refakatçilerin konforu için sunulan 204 hasta yatağı bulunmaktadır. Hastalarımıza ve refakatçilerine, tüm iyileşme süresi boyunca Kent Hastanesi’nde tam donanımlı, özel banyolu oda ve yemek servisi sağlanmaktadır. Kent Hastanesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen ekibimizle iletişime geçin. Kent Hastanesinin web sitesini bu linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. İyileşme süresi genellikle 4 gündür ve hasta taburcu olduktan sonra günlük aktivitelerine dönebilir. Hastalarımızı ameliyat sonrası desteklemek için 5 yıla kadar kendi ekibimiz tarafından takip programını gerçekleştirmekteyiz. Kliniğimizde 25’ten fazla ülkeden binlerce hasta tedavi görüp, hiçbir hastamızda tüp mide ameliyatına bağlı herhangi bir komplikasyon veya ameliyat sonrası sağlık sorunu gözlemlenmemiştir. Ameliyat sonrası, ameliyatla ilgili herhangi bir komplikasyon ortaya çıkarsa, kliniğimizde tedavi ve bakım sağlama garantisini vermekteyiz.

Takip programımız hastanın bekleyebileceği tüm desteği sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. Takip ekibimiz yüksek tecrübeli ekibimizden (diyetisyenler, hemşireler, hasta hakları koordinatörü, asistanlar) oluşur. Diyetisyenler ve hemşirelerimiz üstün hizmet ve tecrübeleriyle, SRC tarafından “Bakım Uzmanları” (Care Specialist) akreditasyonunu kazanmışlardır. Takip planımızla ilgili daha fazla bilgi almak ve tüm sorularınız için lütfen ekibimizle iletişime geçiniz.