Zayıflamak için mide küçültme ameliyatı hakkında yapılan araştırma ile ilgili blog yazımız yayınlanmıştır. Sağlık sorunlarını beraberinde getiren kilo, vücutta farklı riskleri ortaya çıkartmaktadır. Elbette herkesin zayıflamak için yaptığı uygulamalar farklılık gösterebilir. Vücut tipleri ve beslenme gibi konular ele alındığı zaman vücut reaksiyonları değişmektedir. Örneğin 18-25 yaş arası kişiler beslenme, diyet ve spora başvurarak yağ yakımını sağlayabilirken orta yaş grubunda bu durum daha zor olabilmektedir. Yüksek kilolu kişilerde ise çoğu zaman mide küçültme ameliyatı yapılması uygun görülmektedir.

Zayıflamak için mide küçültme ameliyatı

Obezite ve morbid obezite sınıflarında yer alan hastaların kilo vermesi spor ve beslenme ile mümkün olmayabilir. Sebebi ise alınan kalori miktarlarının net şekilde hesap edilmemesi, sağlıklı besinlerin analiz edilmemesi ve obezitenin yüklemiş olduğu hastalıklar. Kişinin zayıflaması için öncelikle vücudunda olanlardan haberi olması gerekmektedir.

  • Spor ve diyet doğru yapılıyor mu?
  • Herhangi bir hastalığınız var mı?
  • Şeker ve tansiyon hastalığınız var ise buna göre besleniyor musunuz?

Tüm bunlara uyulması gerekmektedir. Ancak sosyal hayatınız, iş ve gündelik yaşamınız elverişsiz olabilir. Tüm denemelere rağmen başarısız olabilirsiniz. Bu noktada sağlıklı şekilde kilo vermek adına ” zayıflamak için mide küçültme ameliyatı ” araması yapılmaktadır. Bu ameliyatı yapan Op. Dr. Tufan ERGENÇ, 20 yılı aşkın tecrübesi ile ameliyat yapmaktadır. Bugüne kadar 4 bini geçen hasta operasyonları kusursuz tamamlanmıştır. Eğer sizlerde obezite, morbid obezite gibi durumlardan şikayetçiyseniz kliniğimizden bilgi alabilirsiniz. İzmir’de son derece modern, konforlu, tam donanıma sahip ekip ile tüp mide ameliyatı yapmaktayız.

Tüp mide ameliyatı çözüm olur mu

Profesyonel ve bilgi seviyesi en üst düzeyde olan doktor tarafından yapılır ise evet. Ameliyatı yapan doktorun ve ekibinin rolü büyüktür. Başarılı geçen, kaçak riski olmayan ameliyatlarda hastanın ameliyat sonrasında ki motivasyonu da yükselmektedir. Dr. ERGENÇ “master surgeon” ünvanına sahip cerrah olarak ameliyatlarını gerçekleştirmektedir. Binlerce hastamız, binlerce mutlu hastamız bulunmaktadır. İdeal kilosuna ulaşanlar, zayıflama sonrası tansiyon ve şeker hastalığından kurtulan hastalarımız olmaktadır. Kilo sorunu yüzünden psikolojik rahatsızlıkları olanlar, sürekli ilaç kullanma ihtiyacı hissedenler dahi kilo vererek mide küçültme ameliyatı sonrasında bu durumları aşmıştır.

Mide küçültme ameliyatı zayıflatıyor mu?

Sosyal medya üzerinde yer alan paylaşımlarımızda da görüldüğü üzere Tufan ERGENÇ’de ameliyat olan zayıflayan binlerce hasta vardır. Tek yapmanız gereken ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası uyulması gerekenlere uymak. İlk ay, ilk 3 ay ve 1 senelik periyodlara girerken diyetisyen ekibinin verdiği önerilere, tüketeceğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Mideyi sağlıklı beslenmeye, yağlı ve kalorili yiyeceklerden uzat tutmaya alıştırmalısınız. Bmi değerinizin bu uygulamalardan sonra ideale gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Merak ettiğiniz konular hakkında bizimle iletişime geçip ameliyata uygunluğunuzu sorabilirsiniz.

Diğer sıkça sorulanlar hakkında bağlantıya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Mide küçültme ameliyatı kaç saat sürer?

Mide Ameliyatı Kaç Saat Sürer
Tüp mide ameliyatı olanların yorumları

Tüp Mide Ameliyatı Olanların Yorumları
Dr. Ergenç, 20 yıllık tecrübesiyle bugüne kadar sıfır komplikasyon ve %100 memnun hasta oranı ile binlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiştir.

2021 yılında dünyaca bilinen kurum SRC tarafından metabolik ve bariatrik cerrahi alanında Master Surgeon (Usta Cerrah) ünvanını kazanmıştır. Aynı zamanda dünyaca bilinen Obezite Topluluğunun (The Obesity Society) ve Amerikan Metabolik ve Bariatrik Topluluğunun (American Society for Metabolic & Bariatric Surgery) üyesidir.
Op. Dr. Tufan ERGENÇ
Latest posts by Op. Dr. Tufan ERGENÇ (see all)
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]