En çok rahatsız olduğumuz konulardan biri fazla kilolarımız ve zayıflama önemli bir gerekliliktir bir çoğumuz için. Kendimiz için olduğu kadar başkaları tarafından da nasıl göründüğümüz her daim önemli olmuştur, çünkü kimse dış görüntüsüyle istenmeyen bakışları üzerine çekmek istemez.

Dönem dönem zayıflama uğruna sıkıntılar çekmiş olanlar çoğunluktadır. Yüksek kalorili günlerin ardından Pazartesi başlayıp Cuma olmadan biten diyetleri defalarca denemişizdir pek çoğumuz. Çok az insan yese de kilo almayanlar grubuna dahildir ve genelde su içse yarayanlar daha fazladır maalesef. Bu nedenle zayıflama meselesi herkesin özellikle de kadınların hayatında en az bir kez karşı karşıya kaldığı bir durumdur.

Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama insan hayatında bu kadar önem arz eden bir konu olunca çok çeşitli zayıflama yöntemleri ön plana çıkmıştır. Kilo verme için en çok tercih edilen seçenekler diyet, spor, akapunktur, bitkisel takviyeler yada ilaçlardır. Bu yöntemlerin herhangi birini deneyerek kilo vermek mümkün olsa da ulaşılan kiloyu muhafaza etmek en zor olanıdır.

Eğer zayıflama adına başvurulan yöntemler yaşam boyu kalıcı hale getirilemezse normal hayat tarzına geri dönüldüğü anda verilen kiloların geri alınması kaçınılmazdır. Kilo vermekten çok daha zor olanı verilen kiloları korumaktır. Kalıcı olarak kilo verme genelde mümkün olamamaktadır. Bu sebeple kişiler özellikle son yıllarda bu konuda oldukça kalıcı ve başarılı sonuçlar sunan zayıflama ameliyatı konusuna  yönelmiş durumdalar.

Zayıflama İçin Obezite Cerrahisi

Çıkmaz bir döngüye girmiş, kişileri hem sosyal hem de psikolojik açıdan negatif etkileyen bir kilo problemi ile kimse hayatının sonuna kadar yaşamak istemez. Obezite cerrahisi ile kalıcı olarak zayıflamak mümkündür. Tabi ki ameliyat bir mucize değildir. Obezite cerrahisi sonrası kilo verimini kalıcı hale getirmek için beslenme alışkanlıklarını değiştirmek gerekir. Bu noktada ameliyat sonrası destek alabilmek önemlidir.

Obezite cerrahisi esasında diyete yardımcı bir yöntemdir ve sizi zoraki bir diyet programına iter. Fakat bu diyet diğer diyet programlarından farklıdır. Ameliyatsız denediğiniz diyetlere açlık eşlik ederken obezite cerrahisi sonrası yapılan diyetlerde açlık söz konusu olmaz, olsa bile çok az besinle hızla doyma hissi oluşur. İşte bu nedenle obezite cerrahisi rutin diyetlerden üstündür.

Evet zayıflama özellikle kilo problemi sağlığı tehdit eder boyutlara ulaşmış kişiler için bir gereklilik. Bu nedenle her türlü çözüm yoluna başvurmuş ancak istediği sonucu alamamış kişiler özellikle mide küçültme ameliyatına son dönem daha sıcak bakmakta. Burada önemli olan sadece zayıflamak değil, sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve bunu korumak. Adımlarınızı bu yönde attığınız takdirde hangi yöntemi tercih ederseniz edin sizin de başaracağınıza eminim.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi

İletişim: 05320137577

zayıflama

zayıflama

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]