Gün geçtikçe mide küçülme ameliyatı ile zayıflamayı tercih ederek tüp mide olanlar arasına katılan kişilerin sayısı hızla artmakta. Tüp mide olanlar yaşadıkları deneyimleri çeşitli platformlarda paylaşarak bu ameliyatı olmak isteyenlere yol gösterebilmekte.

Tüp mide olanlar tarafından sıkça dile getirilen noktalardan biri bu ameliyatı olmakta geç kaldıklarını düşünmeleri. Mide küçültme ameliyatı sürecini sıkıntısız ve kolay atlatan kişiler, ameliyat öncesi yaşamlarında çektikleri sıkıntılardan çok daha önce kurtulmamış olmamanın pişmanlığını yaşayabiliyor. Ameliyat olmaya karar vermek çoğumuz için cesaret gerektiren bir karar olduğundan, söz konusu tüp mide ameliyatı olduğunda da aynı korkuları hissedilebilmekte ve karar vermek oldukça zor bir hal almakta.

Tüp Mide Olanlar Ameliyat Sonrası Neler Yaşar?

 Tüp mide olanlar yeni beslenme şekline alıştıkları birkaç haftanın ardından hızla normal yaşamlarına dönebilmekte ve yine oldukça hızlı bir şekilde kilo vermektedirler. Bu sayede yaşam kaliteleri artmakta ve hayatını sınırlandıran kilo probleminden kurtularak çok daha keyifli bir yaşam sürebilmekteler.

Tabiki tüp mide ameliyatı bir mucize değil. Ameliyatla başlayan ve kilo veriminin tamamlanmasıyla sona eren bu süreçte bazı hastaların çeşitli sorunlarla karşılaşması muhtemel. Bu nedenle ciddi bir takip süreci içeren bu operasyonların her yönüyle araştırılması gerekmektedir.

Özellikle sosyal medyadan ve televizyondan takip ederek ameliyat sonrası süreçteki değişimlerini gözlemlediğiniz birçok ünlü de zayıflamak için mide küçültme ameliyatını seçmiş ve tüp mide olanlar arasına katılmıştır.

Zayıflama sizin içinde kronik bir problem haline gelmiş ve cerrahi yöntemler dışındaki yollardan kilo verememişseniz, zayıflamak için mide küçültme ameliyatını düşünebilirsiniz. Karar verme sürecinde tüp mide olanlar tarafından yapılan yorumlar oldukça fayda sağlayacaktır. İyi bir tercihin sizi çok mutlu olacağınız sonuçlara ulaştıracağından hiç şüpheniz olmasın. Tüp mide ameliyatını bu süreci yaşayanlardan izlemek için tıklayınız.

Hayata geç kalmayın,

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi

tüp mide olanlar

tüp mide olanlar

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]