Obezite cerrahisi Türkiye’de yapılmaya başlandığı 2000’li yılların başlarından bu yana teknik olarak oldukça ilerlemiş, ameliyat fiyatları olarak da daha uygun hale gelmiştir. Obezite Cerrahisi fiyatları İstanbul ve diğer birçok şehirde değişkenlik gösterebilmektedir. Diğer yandan devlet hastanelerinde yapılan mide küçültme ameliyatı ile özel hastanelerde yapılan ameliyatlar arasında bariz farklar oluşabilmektedir. Peki bu farkların nedenleri nelerdir? Bu konuda biraz bilgi verelim.

Obezite Cerrahisi Fiyatları İstanbul Hakkında Genel Bilgi

Obezite Cerrahisi özen gösterilerek yapılması gereken bir ameliyattır. Çünkü laparoskopik yöntemle yapıldığı için yüksek deneyim gerektirmektedir. Laparoskopi esnasında kullanılan aletlerle vücudun dışından içeriye işlem yapma zorunluluğu vardır, bu da fazlaca el becerisi gerektirir. Obezite ameliyatları konusunda deneyim kazanmış doktorlar genellikle özel hastane yada muayenehanelerde görev yapmakta olduğundan bu durum mide küçültme ameliyatına bir fiyat farkı getirebilmektedir.

Obezite Cerrahisi yapılırken kullanılan aletler kişiye özel olduğunda hasta açısından çok daha hijyenik ve güvenli olmakta, ameliyat çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu nedenle her hasta için yeni malzemeler kullanılması ameliyatta fiyat farkı oluşmasına sebep olabilmektedir.

Çoğunlukla devlet hastanelerine geçerli olan SGK katkısı birçok özel hastane veya muayenehane de geçerli olamamaktadır. Bu durum da mide küçültme ameliyatı için az da olsa bir fiyat farklı yaratabilmektedir.

Ameliyat sonrası sunulan destek hizmetleri ve yine ameliyat için kullanılan hastanelerin sunduğu hizmet kalitesi ameliyat fiyatını etkileyebilmektedir.

Bu gibi çeşitli nedenler obezite cerrahisi fiyatları İstanbul yada diğer şehirlerde farklılık göstermesine neden olabilmektedir. Eğer ameliyat için deneyim ve kalite sizin için ön plandaysa fiyat konusu bir engel olarak görülebilir. Ancak iyi bir araştırma yaparak hem bu özellikleri barındıran hem de bütçenize uygun bir seçenek bulacağınızdan hiçbir şüpheniz olmasın.

Fiyat bilgisi almak için 05320137577’den bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi

obezite cerrahisi fiyatları İstanbul

obezite cerrahisi fiyatları İstanbul

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]