Obezite cerrahisi ameliyatı olanlar, karar verip bu ameliyatın bütün aşamalarını geçirenler ve mutlu sona ulaşanlar .. Son yılların en çok merak edilen ameliyatı belki de obezite cerrahisi. Maalesef ülkemizde ve dünyada obezite ile mücadele eden o kadar çok insan var ki, onlar için son çare yada en iyi seçenek.

Çeşitli nedenlerle belli bir kilo fazlalığına ulaşmış, bir çok yolu deneyip kilo verememiş ve en sonunda obezite cerrahisi ameliyatı geçirmiş olanlar, ameliyat sonrasında oldukça kısa bir süre sonunda arzu ettikleri kilolara gelmektedirler. Hatta obeziteye bağlı diyabet, yüksek tansiyon, uyku apnesi gibi hastalıklardanda tamamen kurtulabilmektedirler.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Olanlar Neler Yaşar?

obezite cerrahisi ameliyatı olanlar

obezite cerrahisi ameliyatı olanlar

Obezite cerrahisi ameliyatı olanlar ameliyat sonrasında çok daha rahat hareket edebildiklerini, uykularının çok daha kaliteli hale geldiğini ve yaşama yeniden farklı bir keyifle bağlandıklarını dile getirmektedirler.

Özellikle obezite cerrahisi ameliyatı olanlar arasında yer alan bayan hastaların, verdikleri kilolardan sonra alışveriş yaparken küçük bedenler arasında seçim yapabildikleri için duydukları hazda bu ameliyatın farklı bir getirisi.

Bildiğiniz gibi kiloları ile tanıdığımız Işın Karaca, Pelin Öztekin, Fatih Ürek gibi bir çok ünlü de obezite cerrahisi ameliyatı olanlar arasına katılmıştır. Neredeyse her röportajda ameliyat sonrasında verdikleri kilolarla doğru orantılı olarak artan yaşam kalitelerinden sıkça bahsetmektedirler.

Obezite cerrahisi ameliyatı olanlar çoğunlukla bu ameliyatın sonuçlarından memnun kalmaktadır. Bu memnuniyet en başta ameliyatı olmaya karar verdiğiniz ekiple ilgilidir. Doğru ekiple yola çıktıysanız bu ameliyatın sonuçlarının sizi de memnun etmesi kaçınılmaz.

Bunun yanında özellikle sosyal medya ameliyat sonrası aylarca bulantı kusma yaşayan, kaçak gelişerek haftalarca hastanede kalan, yoğun saç dökülmesinden şikayetçi, beslenme programı olmayan ve ne yemesi gerektiğini bilmeyen insanlarla dolu. Destek gruplarından fayda edinebilmek için her mecrada şikayetlerini dile getirmekteler. Bize de sıklıkla danışmaktalar. İşte bu noktada ameliyat sonrası sürecin ne kadar önemli olduğunu ve mutlaka ameliyattan sonra profesyonel destek almak gerektiğinin bilinmesi gerekiyor.

Karar verme aşamasındaki hastaların ameliyat güvenilirliği yüksek deneyimli bir hekim seçmeleri, ameliyat sonrası diyetisyen ve psikolog desteğini sağlayabilen bir ekiple yola çıkmaları gerekir.

Sağlıkla Kalın..

Op.Dr. Tufan Ergenç

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 0532 0137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]