Mide küçültme zayıflama konusunda son yılların en çok tercih edilen yöntemi. Diyet, spor, çeşitli bitkisel yada medikal ilaçlar gibi zayıflama yöntemlerini denemiş, kısa dönemde fayda görmüş fakat sonrasında verdikleri kiloları fazlasıyla geri almış bir çok kişi mide küçültme ameliyatı ile kalıcı olarak ideal kilolarına ulaşabilmekte.

Mide küçültme zayıflama konusunda en kesin çözüm olarak kabul edilebilir. Çünkü mide hacmi ameliyat sonrasında oldukça azalır ve ne kadar istense de yüksek miktarlarda besin tüketilemez. Bu sayede kısa sürede ve hızlı olarak kilo verilebilir.

Elbette diyet yaparak da kilo vermek mümkündür. Küçük miktarlarla protein ağırlıklı sık beslenme, bol sıvı tüketimi gibi hassasiyetler kilo verebilmek için ilk yapılması gereken adımlar olabilir. Ancak bunu hayat tarzı haline getirmek yani ömür boyu diyet yapmak özellikle de yemek yemeyi hayatının merkezine koymuş, yiyerek mutlu olan kişilerde imkansız denebilecek kadar zordur. İşte tam bu noktada mide küçültme zayıflama konusunda kurtarıcı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

mide küçültme zayıflama

mide küçültme zayıflama

Tabi ki ameliyat olmaya karar vermek kolay sayılmaz. Sonuçta her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatında bazı riskleri mevcuttur. Bu yüzden zayıflama uğruna yanlış bir seçim yapıp kötü sonuçlarla karşılaşmamak için mide küçültme ameliyatı konusunda deneyimli doktor ve merkez seçimi bu ameliyatı olmaya karar veren kişilerin dikkat etmesi gereken en temel konudur.

Kilo verme, obez olarak hayatını sürdürmekte olan ve artık bu durumun sıkıntıları ile baş edemeyen kişiler için kısır döngü haline gelmiş bir sorundur. Her türlü zayıflama yöntemi denendikten sonra belki de son çare olarak, mide küçültme zayıflama için kesin sonuç alınabilecek en iyi yöntem olduğu toplum genelinde kabul edilmeye başlanmış durumda. Kim bilir belki de çok yakın bir gelecekte mide küçültme zayıflama yöntemleri arasında ilk tercih edilen yöntem olacak.

Sağlıkla Kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 05320137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]