Mide küçültme tedavisi aşırı kilolu ve obezite ile mücadele eden kişilerin yeni zayıflama yöntemidir. Tedavi yöntemi diyoruz çünkü bu yöntem sayesinde hem sağlığınızı tehdit eden kilolarınızdan hem de obezitenin tetiklediği diabet, yüksek tansiyon gibi hastalıklardan kurtulabilmek mümkün.

Mide küçültme tedavisi normal boyutlarından daha fazla büyümüş midenin büyük bölümünün çıkarılarak küçültülmesi, neredeyse yemek borusuyla aynı boyutlara getirilmesi işlemidir. Mide küçültme tedavisi ile alınan besinlerin miktarının azalması ve bu yolla hızlıca kilo vermek mümkün olmaktadır.

Çoğu obez çocukluk yıllarından itibaren yüksek kilolarla hayatını sürdürdüğünden zaman içinde bu kilolar vücudun çeşitli bölgelerinde deformasyonlara sebep olur. Özellikle diz, bel ,kalça gibi eklemlerde aşırı yüklenmeye bağlı zamanla eklem ağrıları, hareketlerde kısıtlanma gibi rahatsızlıklar baş gösterir. Bunun yanında diyabet, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon problemleri , uyku apnesi, çeşitli kanser türleri gibi hastalıklara obezite çoğunlukla eşlik eder.

Mide küçültme ameliyatı olan kişi hem yüksek kilolarından hem de riski artmış bu hastalıklardan mide küçültme tedavisi sayesinde kurtulabilmekte ve çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edebilmektedir. Üstelik ameliyatın iyileşme süreci o kadar hızlıdır ki; mide küçültme tedavisi olan hastalar çoğunlukla yıllarca yüksek kilolu olarak yaşamına devam etmiş olduğuna pişman olmaktadırlar.

Hemen her hastalığın bir tedavi yöntemi keşfedilmiştir ve keşfedilmeye devam etmektedir.

Mide küçültme tedavisi

Mide küçültme tedavisi

Araştırıldığında obezitenin tedavisi için de birçok yöntem karşınıza çıkar. Ancak kısa sürede kalıcı bir sonuç almak için tercih edilebilecek ilk yöntem özellikle mide küçültme tedavisidir. Mide küçültme ameliyatı olmayı düşünüyor ve hızlı bir şekilde kilo vererek hayatınıza yeniden bir yön vermek istiyorsanız, bu tedavi yöntemi sizin için de en uygun yol olabilir.

Sağlıkla kalın..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 05320137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]