Her ne kadar internette mide küçültme hakkında bilgi içeren alan sayısı artsa da, konu hakkında bilgi toplamak giderek karmaşıklaşıyor. Tam anlaşılmadan bir işe kalkışmanın sonuçlarını tahmin edebilirsiniz.

Ameliyatı bilmeyen kulaktan duyma haberlerle yanlış bilgi sahibi olmuş kişilerin, bu ameliyat hakkında görüşlerini değiştirmek biraz zor olabilir. Özellikle obez olmayan ancak çevresindeki obez kişileri bu eksik bilgilerle yönlendirenler de yok değil. Bu nedenle mide küçültme hakkında bilgi vermek, bu ameliyatla ilgili yanlış bilinen yada bilinmeyen noktaları biraz da olsa açıklamak ve duyduklarından, okuduklarından fazlasıyla kafası karışmış yada vazgeçmeyi düşünenler varsa yardımcı olmak isterim.

Mide Küçültme Hakkında Bilgi ve İp Uçları

Mide küçültme, yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle kilo almış kişilerin midesinin özel aletler kullanılarak laporoskopik cerrahi yöntemle kesilerek küçültülmesidir. Bu sayede mide hacmi düşürülür ve düşük miktarda beslenme ile doyma sağlanarak zayıflama gerçekleşir.

Düşük miktarda beslenme ile vücuda alınan besinlerden yeterli enerji sağlanamayacağından depolanmış olan yağlar yakılarak gerekli enerji elde edilir. Böylece vücuttaki yağ oranı hızla düşer. Buna bağlı olarak obez iken yüksek seyreden kan şekeriniz, kolesterolünüz, tansiyonunuz normalde olması gereken düzeylere geriler. Yaşam konforunuz giderek artar.

Şayet obeziteyi bir hastalık olarak kabul etmişseniz ve bu hastalıktan kurtulmak istiyorsanız mide küçültme hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra ameliyat olmayı düşünebilirsiniz. Birçok hastanın mide küçültme hakkında araştırma yaparken çok daha fazla kafası karışmakta. Bu nedenle bu ameliyat konusunda tavsiye edilen doktorları internet üzerinden takip edip, ameliyat olan hastaların yorumlarını okumak daha sağlıklı bilgi edinmenize yarar sağlayacaktır. Önemli olan bu ameliyatı güvenli bir şekilde olup sonrasında çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamınıza devam etmek. İşte bu noktada ameliyatınızı yapacak olan hekime güvenmeniz çok önemli.

Mide küçültme ameliyatı hakkında bilgi

Mide küçültme ameliyatı hakkında bilgi

Mide küçültme hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz bu ameliyattan korkmanız çok normal. Ancak işinin ehli iyi bir cerrahın yaptığı herhangi bir ameliyatın başarısız olma ihtimali çok düşüktür. Şunu unutmayın ki siz yeterli bilgi sahibi olmayabilirsiniz ancak ameliyatınızı gerçekleştirecek olan doktorun mide küçültme ameliyatı ile ilgili yüksek bir bilgi ve deneyim sahibi olması şarttır.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 05320137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]