Mide küçültme cerrahisi, kişilerin sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı bir ameliyattır. Kilo almak çok kolay bir eylem iken, kilo vermek bir o kadar zordur. Çeşitli yöntemlerle birçok kez ideal kiloya ulaşmayı denemiş fakat başarılı olamamış kişiler, son yıllarda  ” Mide Küçültme Cerrahisi Nedir? ” sorusuna yönelmekte ve kilo vermek için bu yöntemi tercih etmektedir.

 

Mide Küçültme Cerrahisi Nedir? Mide Küçültme Nasıl Yapılır?

Mide küçültme cerrahisi nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak, midenin laporoskopik yani kapalı ameliyat yöntemiyle küçültülmesi diyebiliriz. Obez bireylerde mide normal boyutlarının üzerinde genişlemiş olduğundan, diyet yada benzer yöntemlerle mideyi eski haline getirmek oldukça zordur. Mide küçülmediğinde az beslenmeniz mide duvarında gerilim yaratmayacağından beyne doyma sinyali gitmez, bu nedenle sürekli kendinizi aç hissedersiniz. Mide küçültme cerrahisi ile genişlemiş olan mide küçültülerek neredeyse yemek borusu ile aynı genişliğe getirilir. Bu sayede birkaç lokma ile mideniz gerilir ve doyma hissine ulaşırsınız. Diyetlerle sağlanamayan az ve sık beslenme yöntemi mide küçültme cerrahisi ile çok kolay uygulanabilir hale gelmektedir.

İnternette araştırırken arama motorlarına mide küçültme cerrahisi nedir diye yazdığınızda birçok bilgi karmaşasıyla karşılaşmanız mümkün. Hatta bazı sitelerde mide küçültme cerrahisi yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerce mide aldırma ameliyatı olarak lanse edilebilmekte. Bu nedenle okuduğunuz yada duyduğunuz her bilgiye itibar etmemeli, öncelikle bu işi yapan hekimlerce yapılan yorum ve açıklamaları dikkate almalısınız.

Her işle ilgili en doğru bilgiyi ancak konunun uzmanı verebilir. Bu nedenle mide küçültme cerrahisi nedir sorusuna size en doğru cevabı verecek olan, bu iş üzerine eğitim almış ve deneyim kazanmış bir obezite cerrahı olacaktır. Ameliyat kararı almadan önce aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulmak adına mide küçültme ameliyatı yapan doktorlar ile ön görüşmeler yapmanızı tavsiye ederim.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr. Tufan Ergenç

Mide Küçültme Ameliyatı

İletişim: 05320137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]