Mide balonu taktıranlar kliniğimiz bünyesinde yapılan mide balonu uygulaması ile zayıflayan yüzlerce kişi bulunmaktadır. Özellikle cerrahi yöntem düşünmeyenler ve kilo sorununun obezite sınırlarına ulaşmamış olanların tercihi mide balonu’dur. Bizler kilo verdirmek için güvenilir mide balonu yapmaktayız. Elbette araştırmalar sırasında da öncesi sonrası görüntüleri görmek, zayıflayanların yorumlarını görmek isteyebilirsiniz. Zayıflama mide küçültme yöntemi olarak bilinen mide balonu oldukça popülerdir. İşlem endoskopik intragastrik balon yöntemi endoskop aracılığı ile sıvı-hava doldurulmuş balon konulması ile sağlanmaktadır.

Mide balonu taktıranlar

Kliniğimiz üst düzey kalite ile hizmet vermekte olup hem ülkemiz sınırları içerisinden hem de yurt dışından gelenleri ağırlamaktadır. Mide balonu taktırmak isteyenler iletişime geçerek uygun takvim günü belirlenmesi ile işlemi yaptırabilmektedir. Mide balonu olanlar gün içinde taburcu edilir, herhangi bir hastane konaklamasına ihtiyaç duyulmaz. Mide balonu taktıranlar Almanya, İngiltere, Hollanda, Danimarka, Avusturya ve bir çok ülkelerden gelmektedir.

Yaklaşık olarak 15 kilo fazlam vardı, 3 aylık süreçte mide balonu işlemi ile zayıfladım. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı ya da farklı bir yan etki hissetmedim. Arzu E.

Mide balonu ile ne kadar kilo veririm diye düşünürken ekipten bilgi aldım. Cerrahi yöntem dışında mide balonu ile zayıflamamın mümkün olabileceğini ilettiler. 3 ayda 10 kilodan fazla verdim. Oldukça memnunum. Ayşe Y.

Bu yöntem, kilo verme sürecini desteklemek için kullanılır ve kilo vermek isteyen bireylerin diyet ve yaşam tarzı değişikliklerine yardımcı olabilir. Mide balonu taktıranlar genellikle kilo vermek isteyen ve obezite ile ilişkili sağlık sorunları olan kişilerdir. Mide balonu, midenin hacmini azaltarak tokluk hissini artırır ve daha az yiyecek tüketmeye yardımcı olur. Bu da kilo kaybını teşvik edebilir.

Mide balonu taktırmak isteyen bireyler, bir obezite cerrahı veya gastroenterolog tarafından değerlendirilir. Ameliyat gerektirmeyen bir prosedür olduğu için genellikle hastanede yatış gerekmez. Endoskopi sırasında, mideye yerleştirilen balon, daha sonra steril bir sıvı veya hava ile doldurulur. Balon, genellikle 6 ila 12 ay arasında mide içerisinde kalır. Bu süre boyunca, birey diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri yaparak kilo verme sürecini destekler.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Op. Dr. Tufan ERGENÇ
Latest posts by Op. Dr. Tufan ERGENÇ (see all)