Mide balonu çıkarma kilo verme konusunda çeşitli tedavi ve cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Bunlardan birisi de mide balonu olarak bilinmektedir. Mide içerisine yerleştirilen mide balonu 6 ay kalacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yöntemi uyguladığımız kişilere 6 aylık süreç sonunda mide balonu çıkarma yapılır. Konu içerisinde mide balonu yaptırıp sonrasında da nasıl çıkarılır, çıkartma işlemi nedir gibi sorulara yanıt verilecektir.

Mide balonu çıkarma

Günümüzde obezitenin giderek yaygınlaştığı, kötü beslenmenin de arttığı biliniyor. Bazı kişilerde genetik olan fazla kilo problemleri farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Önlem için ve sağlıklı yaşam için beslenme, kilo kontrolü uzman kişiler tarafından incelenmelidir. İdeal kiloya ulaşmak adına mide balonu taktıranlar iyi beslenerek vücut ağırlıklarının %15-%20’sine kadar kilo verebilir. Bizler mide balonu uyguladığımız hastalarımıza gün vererek mide balonu çıkarma işlemini yapıyoruz. Farklı klinik ve hastanelerde mide balonu yaptıranlar içinde mide balonu çıkartma yapılmaktadır. Cerrahi olmayan bu operasyon sedasyon ile yapılmaktadır. İşlem 15-20 dakika sürer ve mide balonu takılan kişi aynı gün taburcu edilir, yatış sağlanmaz.

Mide balonu çıkarma fiyatları

Bu konuda direk olarak bilgi almak, daha önce ki mide balonu işleminiz hakkında bilgi vermek için ekibimize ulaşmalısınız. Kişilerin farklı yerlerde yaptırmış olduğu mide balonu çıkarma işlemi sırasında da önemlidir.

  • Kişinin mide balonu operasyonu hakkında bilgi,
  • Hangi mide balonu yaptırıldığı,
  • Mide balonu cc değerleri,

Tüm ön bilgileri paylaştıktan sonra mide balonu çıkarma fiyatları konusunda da iletişim koordinatörlerimiz size bilgi verecektir.

Mide balonu çıkarıldıktan sonra ağrı olur mu?Bu soruya net cevap vererek Hayır ağrı olmaz diyebiliriz. İşlemin hem uygulanması hem de sonradan çıkarılması süresi oldukça kısa ve basittir. Yan etki olarak hafif karın ağrısı hissedilebilir.

  • Eğer sizde profesyonel ve uzman olarak bu işi yapan ekiple tanışmak istiyorsanız mide balonu çıkarma işlemi hakkında hemen iletişime geçin!
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Op. Dr. Tufan ERGENÇ
Latest posts by Op. Dr. Tufan ERGENÇ (see all)