Mide b0toksu kilo verme konusunda gelişen teknolojiler ve tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de mide b0toksu olarak adlandırılan yöntemdir. Zayıflayamayanların tercih edebileceği endoskopik yöntem sayesinde b0toks uygulanmaktadır. İlgili işlemin kimlere yapılacağı ve uygunluğu hakkında da bazı bilgilere yer verilmiştir. Yazı içerisinde merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Mide b0toksu

Spor, diyet ve egzersizler ile kilo veremeyenlerin kilo vermesini sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Uygulama içerisinde anestezi ile uyutulduktan sonra, endoskopik yöntem ile midenin belli bir bölümüne b0toks uygulanmaktadır. Yöntem mide kaslarının daha geç kasılması ve tokluk hissi oluşmasını sağlamaktadır. Amaç, uzun süre kişinin tokluk yaşaması, daha az yeme içme konusunda az tüketim sağlamasıdır. İştah azaldığı zaman zayıflama da buna bağlı olarak gelişmektedir, kilo verimi sağlanmaktadır.

Cerrahi müdahale yapılmamaktadır. Ortalama olarak 20 dakika süre mide b0toksu işlemden sonra gözetim altında tutulmaktadır. Hastanın 2 saatlik gözetimi sonrası gün içerisinde taburcu edildiğini söyleyebiliriz. Etkisi 3 gün içerisinde sağlanmaktadır. B0tokstan sonra 6 ay devam etmektedir. Bu aşamalardan sonra akla gelen soru ise mide b0toksu kimler yaptırabilir?

Zayıflamak için mide b0toksu yaptırabilir miyim

Elbette aşağıda yer alan şartlar karşılanıyor ise yaptırabilirsiniz. Detayları ile aktardığımız mide b0toksu şartları için aklınıza takılan soru olması halinde iletişim kurabilirsiniz.

  • Diyet ve spor yapmış ancak kilo verememiş olması,
  • Vücut kitle indeksinin ortalama 25-35 arası olması ve 40 üzerinde olmaması,
  • Midesinde herhangi bir problemin olmaması ya da tedavi edilmiş olması,
  • B0toksa karşı alerji olmaması gerekmektedir.

* Herhangi bir yaş sınırı olmayan bu işlemin hamilelerde uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Mide b0toksu öncesinde uygulama için belirli hazırlıklar yapılmaktadır.

  • Hastaların uygulamaya uygun olup olmadığına karar verebilmek için gerekli tüm muayeneler yapılır. Kan ve idrar tahlili yapılır, ilaç kullanımı, herhangi bir genetik problemi ya da mide sorunu olup olmadığı incelenir ve buna göre karar verilir.
  • Hasta ortalama 2 haftada önce alkol ve sigarayı bırakmalıdır. Eğer bu kadar uzun süre bırakamıyorsa en az 3 gün öncesinden kullanmayı kesmelidir.
  • Mideye işlem yapıldığı için en az 8 saat öncesinde gıda alımı kesilmelidir.

Mide b0toksu ile kaç kilo verilir

Ameliyatsız ve kolay uygulanan bir yöntem olan mide b0toksu yaptıran hastalar ortalama 10 ila 20 kilo arasında kilo verebilmektedir. Bu oran metabolizma hızına, yaşa, spor yapma durumuna vb değişkenlere göre farklılık göstermektedir. Ancak her yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de istenilen sonucu alabilmek için uygulama sonrasında beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmelidir.

Mide b0toksu sonrası beslenme

Fast food tüketimi, kalorisi yüksek gıdaların tüketimi kilo vermeyi zorlaştıracak ve başarılı sonuçlar vermeyecektir. Ayrıca aşırı kahve, asitli ve baharatlı gıdaların da tüketilmemesi tavsiye edilmektedir. Günlük yeme içme alışkanlıklarınızı sağlıklı beslenme odaklı kurmalısınız. Kilo sorunu olmayanların da dikkat etmesi gereken aşırı yağlı yiyeceklerden, yüksek kalorili gıdalardan, şekerden uzak durulmalıdır. Bu yüzden diyetisyen kontrolünde bir beslenme programı hazırlanmalıdır.

Mide b0toksunun bugüne kadar gerekli şartları sağlayan kişilere doğru şekilde uygulandığında herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Burada diğer bir önemli nokta ise uygulamayı yapan doktordur. Kalbe çok yakın ve hayati bir organ olan mideye yapılacak bu uygulamada verilecek doz, yapılacak alanların doğru bir şekilde belirlenmiş olması gerekir. Bu yüzden sağlık açısından uzman ve deneyimli bir doktor ile  çalışılması tavsiye edilmektedir.

Mide b0toksu fiyatları

Ekibimizden bu konu hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz. Fiyat bilgisi verilirken b0toks olunacağı gün için müsaitlik durumunu da teyit ediniz. Mide b0toksu fiyatları ile ilgili Whatsapp üzerinden veya iletişim kanallarımızdan kolayca bilgi edinebilirsiniz. Hızlıca dönüş alarak mide b0toksuna karar verebilirsiniz.

Mide b0toksu fiyatları 2022

Bu yıl içerisinde güncel olan fiyatları öğrenmek için ekibimize online olarak ulaşabilir, Whatsapp ve diğer kanallardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mide b0toksu kaç kilo verdirir

B0toks yaptıranlar genellikle 10-20 kilo arası vermektedir. Bu kişinin beslenmesine ve günlük yaşamında ki dikkate bağlı olmaktadır.

Mide b0toksu olduktan sonra hastanede kalınır mı?

Yatış işlemi yapılmamaktadır. B0toks uygulandıktan sonra gün içinde taburcu edilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Mide b0toksunu nerede yapıyorsunuz

Profesyonel ve alanında uzman kadromuz ile Kent Hastanesi’nde mide b0toksu yapılmaktadır.

Doğumdan sonra mide b0toksu yaptırılı mı

Hamilelere önerilmemektedir. Ancak doğumdan sonra kendi işlerinizi yapabileceğiniz günlük yaşantıya döndükten sonra mide b0toksu yaptırabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Op. Dr. Tufan ERGENÇ
Latest posts by Op. Dr. Tufan ERGENÇ (see all)