Obezite tedavisinde en sık uygulanan cerrahi yöntem olan laparoskopik (kapalı) mide küçültme ameliyatı, kapalı olarak yapılan bir ameliyat olması sebebiyle çok daha az komplikasyon içerir ve hastaların hızlı bir şekilde iyileşerek günlük hayata dönmesini sağlar.

Laparoskopik (Kapalı) Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Peki kapalı yani laparoskopik mide küçültme ameliyatı nedir kısaca açıklayalım. Laparoskopik mide küçültme ameliyatı karın bölgesinde büyük bir kesi açarak mideye ulaşmak yerine, beş adet milimetrik delikten yerleştirilen küçük bir kamera ve çeşitli aletler yoluyla yapılır.

Ameliyat sonrası açılan bu kesikler iz bırakmadan iyileşir. Hastalar için ameliyat sonrası süreç oldukça konforludur, hızla ayağa kalkar ve günlük yaşamlarına dönebilirler. Ayrıca büyük bir kesi ile yaraya bağlı oluşabilecek enfeksiyon riski de oldukça azaltılmış olur. Yine kesinin küçük olması hissedilecek ağrının daha az olması anlamına gelir.

Laparoskopik (kapalı) mide küçültme ameliyatı son yıllarda tüm dünyada hızla yayılan obezitenin tedavi edilmesi için bulunmuş oldukça başarılı sonuçlar veren bir ameliyat. Normal hayatta diyet yapmayı denemiş fakat hayat tarzı haline getirememiş birçok kişi, laparoskopik (kapalı) mide küçültme ameliyatı sayesinde az miktarla üstelik doyma hissine ulaşarak zayıflamayı başarmıştır. Bu yönüyle laparoskopik mide küçültme ameliyatı diyetin başarıya ulaşmasında oldukça etkili yardımcı bir yöntemdir demek mümkündür.

Mide Küçültme Ameliyatı Olmadan Ne Yapmak Gerekir?

Mide küçültme ameliyatı olmaya karar verme sürecinde bu ameliyatı olmuş hastaların videolarını izlerseniz, ameliyat olmaktan ve olduktan sonra yaşayacağı sıkıntılardan korkan çoğu hastanın laparoskopik mide küçültme ameliyatı sonrası korktukları çoğu sıkıntıyı yaşamadıklarını ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini oldukça kolay atlattıklarını görebilirsiniz.

Sonuç olarak, laparoskopik mide küçültme ameliyatı hastalar için oldukça konforlu, iyileşme süreci hızlı ve vücudunuzda herhangi bir iz kalmadan atlatabileceğiniz bir ameliyat. Üstüne bir de verdiğiniz kiloları ve ulaşacağınız değişimi düşünürseniz rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir yöntem diyebilirim.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Mide Küçültme Ameliyatı

laparoskopik (kapalı) mide küçültme ameliyatı

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]