Kapalı tüp mide ameliyatı obezite cerrahisinin gelişimini oldukça hızlandırmış ve obez kişilerin ameliyata bağlı risklerini oldukça düşürmüştür. Yani obezite cerrahisi laparoskopinin gelişmesi ile çok daha fazla uygulanabilir hale gelmiştir. Bir ameliyatın kapalı olması, laparoskopik yöntemle yapılması anlamına gelmektedir. Kapalı tüp mide ameliyatı da laparoskopik olarak gerçekleştirilen bir ameliyattır. Peki ne demektir laparoskopik yöntem?

Kapalı Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Özellikle karın bölgesinde yapılan ameliyatların büyük kesiler yerine milimetrik deliklerden yapılmasına laparoskopik cerrahi denilir. Bu şekilde karın içine ulaşıldıktan sonra içeriye yanıcı ve yakıcı olmaması nedeniyle karbondioksit gazı verilir ve yeterli görüş alanı açılır. Böylelikle karın duvarı gaz yardımıyla yukarı itilerek organların üzeri açılmış olur.

Ameliyat sırasında kullanılan alet ve malzemeler, karın cildinde açılan milimetrik kesilerden girip çıkarlar. Karının iç kısmı uzun çubuk şeklinde dizayn edilmiş kamera yardımıyla gözlemlenir ve ameliyat televizyon ekranına bakarak gerçekleştirilir.

Kapalı yöntemle tüp mide ameliyatı yapılırken, karın bölgenizde açılan yaklaşık yarım santimetrelik dört beş adet delikten, özel aletlerle mideye ulaşılarak ameliyat yapılır. Bu şekilde yapılan kapalı tüp mide ameliyatı, açık yapılacak bir tüp mide ameliyatına oranla daha kısa süren ve güvenli bir yöntemdir. Ayrıca iyileşme süreci çok hızlıdır ve ameliyat sonrasında karın bölgenizde neredeyse hiçbir iz kalmaz. Böylece görsel olarak bir sıkıntı hissetmemiş olursunuz.

Kapalı tüp mide ameliyatı zayıflama konusunda etkili bir yöntemdir. Ameliyat olan hastalar aylar içerisinde çok hızlı kilo verebilmekte ve yeniden sağlığına kavuşmaktadır. İyileşme süreci hastanın ameliyat sonrası önerilere hassasiyetle uymasına bağlı olarak oldukça hızlı olmaktadır.

Kapalı tüp mide ameliyatı hem hasta hem de hekim açısından oldukça konforlu bir ameliyat olması nedeni ile tercih edilmektedir. Doktorunuzla yapacağınız görüşmede, ameliyatınız hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı ile ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla kalın..

Op.Dr. Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi

İletişim: 05320137577

kapalı tüp mide ameliyatı

kapalı tüp mide ameliyatı

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]