İzmir mide küçültme ameliyatı hakkında yazılar içeriğimiz yayında. Mide küçültme ameliyatı bu sıra epeyce popüler ve İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler sıkça araştırılmaktadır. Obezite hastalığına yakalanmış, kilo vermeyi defalarca denemiş ancak başarılı sonuç alamamış kişilerin ilk tercihi haline gelmiş bir ameliyat.

Türkiye’nin neredeyse her şehrinde obezite ameliyatı yapılan hastaneler olduğu gibi İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan bir çok hastane mevcut. Bu hastanelerden bir kısmı ismini pek duymadığımız küçük hasteneler iken, bazıları da obezite merkezi adı altında geçen hastanelerdir.

İzmir’de Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler Neler?

İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ile ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalardan bahsetmek isterim. Öncelikle hastanenin iyi bir ameliyathaneye ve ameliyathane ekibine, ayrıca düzgün ameliyat ekipmanlarına sahip olması gerekir. Bu nedenle İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler de kalite ilk aranması gereken özellik. Kalite denilince ise Sağlık Bakanlığı tarafından A grubu kategorisinde değerlendirilen hastaneler ön plana çıkmakta.

İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ve bu ameliyatın yapıldığı merkezlerde bulunması gereken bir diğer özellik iyi bir yoğun bakım ünitesinin varlığıdır. Çünkü mide küçültme ameliyatı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın ihtiyaç halinde hastaya hizmet verecek donanımlı bir yoğun bakım ünitesi İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler de aranması gereken özelliklerden bir diğeridir.

İzmir de mide küçültme 

Hastaların ameliyat süresince kaldığı oda konforu, güler yüzlü ve ilgili personel gibi hastanenin otelcilik hizmetine benzer özellikleri de İzmir mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ve diğer obezite merkezlerinde aranan nitelikler arasındadır.

Mide küçültme ameliyatı olmaya karar vermek zor bir süreçtir. Bu süreç ameliyatı gerçekleştirecek doktor, ameliyatın yapılacağı merkez, ameliyatın maliyeti gibi birçok önemli konuyu içinde barındırır.

izmir de mide küçültme ameliyatı

Artık birçok hastanede mide küçültme ameliyatı olabilmek mümkündür. Ancak uygun şartları taşıyan hastane ve deneyimli doktor seçimi bu operasyonda hayati önem taşır. İzmir’de veya başka bir ilde ameliyatı kararı alırken iyi bir araştırma yapmanızı ve içinize gerçekten sinen güvendiğiniz bir yerde karar kılmanızı tavsiye ederim.

Sağlıkla Kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]