İstanbul mide küçültme ameliyatı kısa sürede hızlı kilo vermeyi sağlayan obezitenin cerrahi tedavi yöntemi mide küçültme ameliyatı son yıllarda oldukça fazla tercih edilmekte ve İstanbul mide küçültme ameliyatı yapılan en başarılı iller arasında yer almaktadır.

İlk kez Amerika’da uygulanmış bir yöntem olan mide küçültme ameliyatı, son 10 yıldır Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen ve günümüzde hemen hemen her ilde yapılan bir ameliyat haline gelmiştir. İstanbul mide küçültme ameliyatı yapılan şehirlerin başında gelmektedir.

Büyük küçük birçok merkezde yapılan mide küçültme ameliyatı son yıllarda çok fazla uygulanıyor olsa da başarılı sonuçlar kadar üzücü sonuçlarla da karşılaşılaşılabilmek mümkün maalesef. Henüz yeterli deneyimi kazanmamış hekimlerin bu ameliyatı yapması, ameliyat sonrasında oluşan komplikasyonlarla baş etme konusunda başarısız kalınmasına neden olabilmektedir.

İstanbul mide küçültme ameliyatı

Mide küçültme ameliyatı olmaya karar verirken kişileri düşündüren konuların başında ameliyatın fiyatı gelir. İstanbul mide küçültme ameliyatı açısından çok fazla tercih edilen bir şehir. Seçenek oldukça fazla olduğundan fiyat konusu da oldukça değişkenlik göstermekte ve mide küçültme ameliyatını araştırırken çeşitli fiyatlarla karşılaşabilme ihtimali çok yüksek. Ancak düşük fiyat aynı zamanda ameliyat kalitesinde ve devamında yapılan hasta takibinde düşüşü de beraberinde getirmekte. Bu nedenle araştırmalarınızda fiyat konusunu ilk sırada tutmamanızı öneririm.

İstanbul mide küçültme ameliyatı

İstanbul mide küçültme ameliyatı

İstanbul mide küçültme ameliyatı yapılan şehirler arasında ilk sırada yer alıyor. İstanbul’da nüfus oldukça fazla ve sağlık bakanlığı verilerine göre her üç kişiden birinin obez olduğu düşünüldüğünde obezite ile mücadele eden kişi sayısının da oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Başta ünlüler olmak üzere çoğu insan mide küçültme ameliyatı olmak için İstanbul ilini tercih etmekte. Tabi günümüzde ulaşım artık oldukça kolay, özellikle de sağlık söz konusu olduğunda mesafelerin pek de önemi kalmıyor. Bu nedenle bir çok insan ameliyat için İstanbul dışına da çıkabilmekte. Bu nedenle ameliyat kararı alırken iyi bir araştırma yaparak güvendiğiniz, ameliyat öncesi ve sonrası en iyi hizmeti alabileceğiniz merkezi seçmenizi; Bunların yanında hekim seçerken fiyat dışında daha hayati konulara odaklanmanızı tavsiye ederim.

Sağlıkla kalın ..

Op.Dr.Tufan Ergenç

Obezite Cerrahisi ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

İletişim: 05320137577

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]