Hızlı kilo verme üzerine bana birçok soru geliyor. Gerçekten hızlı bir şekilde kilo vermek mümkün mü?

Hızlı Kilo Verme Mümkün Mü?

Bir doktor olarak bana en çok sorulan sorular üzerinden sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Hızlı Kilo Verme

Kilo vermek geçmişten günümüze insanların karşılaştığı sorunlardan hatta temel sorunlardan biridir. Teknoloji geliştikçe bilgi paylaşımları arttıkça artık insanlar bu alanda bilinçlenmeye başladılar. Ancak ne yazık ki teknolojinin getirdiği avantajlarının yanında birde dezavantajlarda ortaya çıktı. Yani tükettiğimiz besinler organik olmaktan çıktı ve obez hastalarının sayısı da hızlıca yükselmeye başladı.

Sizlere hızlı kilo verme için yüzlerce yöntem sıralayabilirim. Fakat biz insanlar sabırsız ve hemen kilo verelim telaşına kapıldığımız için bu yöntemleri sadece 2 gün dener ve başarısız oluruz. Bu başarısızlık bizleri depresyona sokar ve her geçen gün zayıflayamadığımız için bu durumu kabullenmiş oluruz. Ayrıca fazla kilolu olmanın getirdiği hastalıklardan da bahsetmeden geçemeyeceğim; yüksek tansiyon, diyabet, kalp rahatsızlığı, inme, uyku bozukluğu ve diğer solunum problemleri, bazı kanser türleri gibi hastalıklar olabilir. Bu yüzden kilo vermek için zamanı erteleyemeyiz. Ancak işin içine hızlı kilo verelim düşüncesi girdiyse o zaman çare her zamanki gibi tıptadır.

 

“Diyet ve spor yaparsak hızlıca kilo verebilir miyiz?”

Evet, sıkı diyet ve spor yaparak kilo verebilirsiniz ki, bende hastalarıma diyet ve spor yaptırıyorum. Diyet ve spor birer alışkanlık gerektiren aktivitelerdir. Hayatınızda hiç diyet yapmadıysanız hemen her şeyden vazgeçemediğiniz anlamına gelmemektedir. Hızlı Kilo Verme için diyet ve spor vazgeçilmezdir.

Peki bizim hastalarımız nasıl bu kadar kısa sürede zayıflıyorlar?

Aslında yaptığımız tüp mide ameliyatı hızlı kilo verme yöntemlerinden biridir. Bu ameliyat midenizi küçülttüğü için azıcık bir şey yediğinizde hemen doyacaksınız ve çok yeme isteği artık mazide kalacaktır. Bu yüzden hastalarımız kısa sürede zayıflıyorlar, spor ve diyet programıyla da sıkı bir vücuda kavuşmuş oluyorlar.

Bu değişimleri instagram sayfamdan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/op.dr.tufanergenc/

Sevgiyle Kalın

Op. Dr. Tufan Ergenç

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

 

İletişim Bilgileri

Mavişehir Park Yaşam Ofisleri 6523 Sokak No:32-B 303-304
Karşıyaka / İZMİR
 +90 (532) 013 75 77
 [email protected]

Sizi Arayalım

    Op. Dr. Tufan Ergenç
    Latest posts by Op. Dr. Tufan Ergenç (see all)
    Click to rate this post!
    [Total: 0 Average: 0]