Gastrik Bypass Mı? Yoksa Tüp Mide Mi? Her iki operasyon da deneyimli bir cerrahın elinde gerçekleştirilen çok etkili operasyonlardır.

Bu ameliyatlardan birine karar verme aşamasında yer alan birçok faktör vardır. Altta yatan vitamin eksiklikleri, yeme alışkanlıklarınız ve

açlık düzeyi gibi beslenme faktörleri yer almaktadır. Bu etmenler, riskten kaçınma ve genel sağlık durumunuz gibi ilave kişisel faktörler ile birlikte cerrahi risk altındayken, hangi cerrahın sizin için doğru olduğuna karar vermede oldukça önemlidir. Diyabet gibi ikincil faktör de göz önünde bulundurulmalıdır. Fıtıklarınız varsa, fıtıklarınızın büyüklüğüne bağlı olarak doktorunuz gastrik bypass ameliyatı mı veya tüp mide ameliyatının mı daha uygun bir operasyon olup olmadığına karar verir.

Evet tüp mide cerrahisi genellikle daha kolay ve daha güvenli bir ameliyattır ve genel riski gastrik bypasstan daha düşüktür. Aslına baktığımızda ameliyat bir araçtır, önemli olan doktorun onu nasıl kullandığıdır. Bu yüzden ” Gastrik Bypass Mı? Yoksa Tüp Mide Mi? “ mı olmaya karar verme aşamasında ilk önce bu alanda uzman doktorları araştırmanızı tavsiye ediyorum.

 

 

Gastrik bypass Riskleri ve Dezavantajları:

  • Kanama, enfeksiyon
  • Hayat boyu vitamin desteği
  • Beslenme yetersizliği
  • Ülser, safra taşı, bağırsak tıkanıklığı ve reflü

 

Bu söylediklerim kafanızı karıştırabilir. Şimdi Biz “Hangi Ameliyatı Tercih Etmeliyiz?” sorusunun sizleri düşündürdüğünü biliyorum. Hemen kafanızdaki soru işaretlerini aradan kaldıralım.

Biz tüp mide ameliyatı öneriyoruz. Tüp mide ameliyatı pek çok avantaja sahiptir. Gastrik bypass istatistiklerine göre etkili kabul edilir, ancak bu cerrahi yöntemi daha yüksek riskler içerdiği için önermiyoruz. Ameliyat için bir aday olarak, durumunuzu dikkate almak da önemlidir. Eğer gastrik bypass seçilirse ülserlere neden olabilecek anti-inflamatuar ilaç alırsınız, hayat boyu vitamin desteği alırsınız, bu yüzden tüp mide ameliyatını tercih etmek en iyisidir. Onlarca yıllık araştırmaya dayanan, kanıtlanmış, kesin sonuçlar istiyorsanız, o zaman tüp mide ameliyatını düşünebilirsiniz. Genel olarak, bugün birçok doktor, riskleri daha düşük, fiyatı daha uygun ve daha etkili kilo verme prosedürü olarak tüp mide ameliyatını tavsiye ediyor ve biz de bu tavsiyeye katılıyoruz.

Tüp Mide Ameliyatını tercih eden hastalarımızın değişimlerini buradan görebilirsiniz: https://www.instagram.com/op.dr.tufanergenc/

Sağlıklı Kalın

Op. Dr. Tufan Ergenç

Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Tufan Ergenç
Latest posts by Op. Dr. Tufan Ergenç (see all)
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]